Bałtyk Gdynia sobotnim rywalem

Kolejnym ligowym rywalem Górnika Konin będzie Bałtyk Gdynia.

Kadłuby w obecnym sezonie plasują się na 6. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 38 punktów. Najlepszym strzelcem Bałtyku jest Adam Duda, którego jednak już nie ma w drużynie. Podobnie jak kilku innych zawodników Duda opuścił zespół w zimowym okienku transferowym. Do kadry Bałtyku zostali dołączeni zawodnicy, którzy występowali głównie w rezerwach klubu z Gdyni.

Bałtyk swoje ostatnie spotkanie podobnie jak Górnik rozgrywał w środę. Dla gdynian było to zaległe spotkanie wyjazdowe z Pogonią II Szczecin. Mecz zakończył się wygraną Bałtyku 0:4.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Górnikiem a Bałtykiem rozegrano w Gdyni we wrześniu ubiegłego roku. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0.

Mecz 22. kolejki III ligi pomiędzy Górnikiem Konin a Bałtykiem Gdynia rozegrany zostanie w sobotę 6 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego. Arbitrem głównym będzie Dawid Błażejczyk z Bydgoszczy. Każdy kibic będzie mógł skorzystać z darmowej ciepłej herbaty oraz ciepłego posiłku. W przerwie meczu przewidziano losowanie nagród. Osoby, które nie pojawią się na stadionie mecz będą mogły śledzić w internecie lub sieci kablowej na kanale TV Wielkopolskiej.