Beniaminek z Gniezna pokonany!

Górnik Konin odniósł drugie ligowe zwycięstwo w ramach III ligi. Tym razem biało-niebiescy pokonali Mieszka Gniezno 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Taras Yavorskyy oraz Jeremiasz Grela.

Już na początku spotkania Mieszko mógł objąć prowadzenie, ale dobrze w bramce spisał się Mateusz Koliński. Otwarcie wyniku nastąpiło natomiast w 20 minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Aleks Sieradzki, a arbiter główny wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Taras Yavorskyy, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu bramki przez Górnika gra toczyła się głównie w środku boiska. Mieszko próbował zdobyć wyrównujące trafienie, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Koliński.

W drugiej połowie goście z Gniezna postawili na bardziej otwarty futbol, ale w ten sposób narażali się na kontry Górnika. W 72 minucie groźną akcję po raz kolejny przeprowadził Aleks Sieradzki. Piłka po jego akcji zmierzała do bramki, ale w ostatnim momencie z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców Mieszka. Podwyższyć wynik udało się kilka chwil później. Kolejny kontratak przeprowadził Dawid Przybyszewki, ale strzał po jego indywidualnej akcji odbił bramkarz Mieszka. Odbita piłka trafiła do Jeremiasza Greli, który trafił do bramki gości. Zdobycz bramkowa Górnika mogła być jeszcze bardziej okazalsza, ale w kilku sytuacjach Dawidowi Przybyszewskiemu zabrakło wykończenia akcji mocnym strzałem na bramkę rywala. Goście zdołali odpowiedzieć jedną bramką. W 88 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomasz Bzdęga, dla którego było to już 10 trafienie w sezonie.

Górnik dzięki zwycięstwu przerwał fenomenalną passą Mieszka Gniezno - 51 spotkań bez porażki.

Kolejne spotkanie Górnika także odbędzie się w Koninie. Tym razem rywalem biało-niebieskich będzie KP Starogard Gdański - lider obecnych rozgrywek. Spotkanie to odbędzie się 22 września o godz. 16:00.

Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak (82' Bartosz Świderski), Piotr Radoszewski (57' Jakub Matusiak), Taras Jaworski, Maciej Adamczewski (65' Sebastian Antas), Jeremiasz Grela (90' Paweł Błaszczak), Aleks Sieradzki, Dawid Przybyszewski