Bolesna porażka z Bałtykiem

Wczorajszy mecz Górnika Konin z Bałtykiem Gdynia zakończył się porażką biało-niebieskich 1:4. Jedyną bramkę dla Górnika zdobył z rzutu karnego Taras Yavorskyy.

Spotkanie lepiej rozpoczął Górnik. W pierwszym kwadransie to biało-niebiescy stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką Bałtyku. Gdy wydawało się, że bramka dla Górnika to kwestia czasu prowadzenie objął Bałtyk Gdynia. W 15 minucie gola zdobył Michał Marczak. Do wyrównania biało-niebiescy doprowadzili w 30 minucie spotkania. Akcja zaczęła się od szybkiego wyrzutu z autu, piłka trafiła do Sebastiana Kaczyńskiego, który był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Taras Yavorskyy. W końcówce pierwszej połowy Bałtyk stworzył sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Kołodziejczaka, ale piłka do bramki nie trafiła.

Po przerwie zobaczyliśmy całkowicie inne oblicze obu zespołów. Już w 47 minucie Bałtyk mógł objąć prowadzenie, ale piłkę z linii bramkowej wybijał Robert Jędras. To co nie udało się w poprzedniej akcji Bałtyk zrobił w 48 minucie. Składną akcję przyjezdnych trafieniem na 1:2 zakończył Sebastian Bartlewski. W 61 minucie po stracie piłki w środku pola Bałtyk przeprowadził kolejną szybką akcję, którą zakończył bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Czerwiński. Bałtyk dobił Górnika w 79 minucie. Wtedy to faulowany w polu karnym był jeden z zawodników przyjezdnych, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do bramki trafił Sebastian Bartlewski ustalając wynik spotkania na 1:4. O słabej drugiej połowie w naszym wykonaniu może świadczyć fakt, że w ciągu 45 minut zdołaliśmy oddać zaledwie jeden strzał na bramkę Bałtyku Gdynia.

Trzecia porażka z rzędu nie wypłynęła jednak na zajmowane miejsce w tabeli. Pomimo, że cześć meczy rozegranych zostanie w niedziele Górnik zajmować będzie 11. miejsce. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają 13 kwietnia w Koszalinie, gdzie mierzyć będziemy się z Bałtykiem Koszalin.

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Jakub Staszak, Taras Yavorskyy (71' Kamil Lewandowski), Maciej Adamczewski (74' Paweł Błaszczak), Sebastian Antas (60' Dawid Przybyszewski), Krystian Sobieraj (60' Aleks Sieradzki), Mateusz Majer, Sebastian Kaczyński.