Cenny remis w Kaliszu

Bezbramkowym remisem zakończyły się sobotnie derby wielkopolski pomiędzy KKS Kalisz a Górnikiem Konin.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, ale to Górnik mógł objąć pierwszy prowadzenie, w 9 minucie spotkania strzał Sebastiana Antasa z trudem obronił bramkarz gospodarzy. Gospodarze bramce Górnika zagrozili po raz pierwszy w 36 minucie spotkania, ale dobrą interwencją popisał się Mateusz Koliński. W końcówce pierwszej części spotkania groźny strzał na bramkę gospodarzy oddał Wiktor Patrzykąt, ale bramkarz popisał się refleksem i sparował piłkę na rzut rożny. W drugiej części spotkania to gospodarze byli drużyną przeważającą. Dobrze jednak tego dnia funkcjonowała konińska obrona oraz kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Mateusz Koliński. W samej końcówce spotkania szalę zwycięstwa na stronę Górnika mógł przeważyć Mateusz Majer, ale strzał młodego skrzydłowego, choć stworzył problemy bramkarzowi gospodarzy, do bramki jednak nie trafił.

Po sobotnich derbach Górnik pozostaje na 11 miejscu. Powiększyła się jednak przewaga nad dwunastą Pogonią Szczecin. Na szczycie tabeli KKS zrównał się punktami z Lechem, ale drużyna z Poznania swoje spotkanie dopiero rozegra w niedziele.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają 11 maja w Koninie. Rywalem podopiecznych Damiana Augustyniaka będzie Lech II Poznań.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Jakub Staszak (81' Mateusz Augustyniak), Taras Yavorskyy, Maciej Adamczewski (87' Kamil Lewandowski), Sebastian Antas, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (72' Bartosz Świderski), Sebastian Kaczyński (86' Dawid Przybyszewski).

fot. faktykaliskie.pl