Cenny remis w Szczecinie

W pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego trenera piłkarze Górnika Konin zremisowali w wyjazdowym spotkaniu ze Świtem Skolwin 2:2. Oba trafienia z rzutów karnych zanotował Dawid Przybyszewski.

Grzegorz Dziubek postanowił dać szansę zawodnikom, którzy w ostatnim czasie u Damiana Augustyniaka występowali w mniejszym wymiarze czasu. Do formacji obrony powrócił Robert Jędras, w środku pola wystąpił Marcel Koziorowski, a na szpicy zagrał Maciej Gaszka.

Nieco odmieniony skład spowodował, że to piłkarze Górnika objęli prowadzenie w sobotnim spotkaniu. W 9 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany. Kilka minut później biało-niebiescy powinni prowadzić 0:2, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Maciej Gaszka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 25 minucie, kiedy to zamieszanie po dalekim wyrzucie z autu wykorzystał Patryk Baranowski, doprowadzając do remisu. Zaledwie 13 minut później Świt objął prowadzenie. Kolejne zamieszanie po wyrzucie z autu i drugie trafienie zanotował Patryk Baranowski. Świt stwarzał zagrożenie pod konińską bramką głównie po stałych fragmentach gry, ale dobrze dysponowana konińska defensywa przerywała akcje gospodarzy. Wyrównujące trafienie dla Górnika padło w 58 minucie. Po raz kolejny faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Do odgwizdanego rzutu karnego ponownie podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Remis Górnika ze Świtem pozwolił biało-niebieskim utrzymać 13 lokatę w tabeli. Kolejne spotkanie Górnik rozegra na własnym terenie z Unią Janikowo. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 2 listopada o godz. 13:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Jakub Staszak, Mateusz Majer, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalski (73' Sebastian Antas), Krystian Sobieraj (66' Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka (60' Dawid Kalinowski)

fot. LM.pl