Cenny remis z liderem

Górnik Konin zremisował z KP Starogard Gdański 0:0 w meczu 8 kolejki III ligi. Po podziale punktów pozycje w ligowej tabeli obu drużyn nie uległy zmianie. KP nadal jest liderem, a Górnik zajmuje 10 miejsce.

Przed spotkaniem każdy zdawał sobie sprawę, że to drużyna gości będzie faworytem spotkania. W końcu KP to jedna z dwóch drużyn, która nie przegrała jeszcze spotkania i zajmowała pozycję lidera. Jednak poprzednie spotkanie z Mieszkiem Gniezno pokazało już, że Górnik potrafi grać z wyżej notowanymi rywalami.

Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane, a ofensywne akcje obu drużyn kończyły się dobrymi interwencjami linii obronnej. W 27 minucie spotkania blisko objęcia prowadzenia była drużyna gości, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Mateusza Kolińskiego. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Górnik przeprowadził 3 groźne akcje pod bramką drużyny gości. Wszystkie akcje wyglądały bardzo podobnie, a zaczęło się od dośrodkowania z prawego skrzydła w pole karne. Najbliżej szczęścia po jednym z takich dośrodkowań był Aleks Sieradzki, ale interweniujący obrońca Starogardu przerwał akcję. Wydawało się, że Sieradzki był faulowany w polu karnym, ale sędzia rzutu karnego nie odgwizdał.

Obraz gry w drugiej części spotkania nie wiele się zmienił, a obie drużyny skupiały się bardziej na tym, żeby bramki nie stracić. W 53 minucie kolejną groźną akcję przeprowadził Górnik. Po indywidualnej akcji Przybyszewski wyłożył piłkę Sieradzkiemu, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybili obrońcy Starogardu. Drużyna gości najlepszą sytuację bramkową miała w 78 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Retlewski. Jednak z tego pojedynku górą wyszedł Mateusz Koliński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Spotkanie z KP Starogard było trzecim z rzędu spotkaniem ligowym rozgrywanym w Koninie. Górnik w tych spotkaniach zanotował 7 punktów i znacząco poprawił swoją pozycję ligową.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe, a rywalem biało-niebieskich będzie Sokół Kleczew. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 29 września o godz. 16:00.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Łukasz Derbich, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Taras Jaworski, Aleks Sieradzki (78' Krystian Sobieraj), Jeremiasz Grela (65' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (87' Paweł Błaszczak).