Derby na pustym stadionie

Po zwycięstwie w pucharowym spotkaniu ze Zrywem Dąbie przed piłkarzami Górnika Konin spotkanie z KKS Kalisz.

Drużyna z Kalisza w obecnym sezonie po rozegraniu 9 spotkań zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 17 punktów. W tym sezonie w KKS doszło już do zmiany szkoleniowca. Obecnie jest nim Dariusz Marzec, który z klubem pracuje od 23 sierpnia. W ostatnim ligowym spotkaniu kaliszanie pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1. Najlepszym strzelcem zespołu jest Hubert Antkowiak. Zawodnik, który trafił do Kalisza przed rozpoczęciem sezonu ma już na koncie 6 trafień.

Ostatnie ligowe spotkanie pomiędzy Górnikiem a KKS Kalisz rozegrane zostało w Koninie 1 maja bieżącego roku. W tamtym spotkaniu górą byli goście, którzy pokonali biało-niebieskich 0:2.

Przy organizacji tego spotkania lub spotkał się z pewnymi problemami organizacyjnymi, o których pisaliśmy już wcześniej. Ostatecznie mecz dojdzie do skutku. Zostanie on rozegrany jednak przy pustych trybunach. Z meczu zostanie przeprowadzona transmisja live na kanale Górnik Konin TV. Arbitrem głównym spotkania będzie Wojciech Jasiak z Krotoszyna, który sędziował ostatnie spotkanie pomiędzy obiema ekipami.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę 6 października o godz. 13:00.

fot. LM.pl