Lanie na pożegnanie

Górnik Konin przegrał w meczu ostatniej kolejki III ligi z Wierzycą Pelplin 0:4.

Spotkanie źle rozpoczęło się dla biało-niebieskich. Już w 11 minucie spotkania bramkę po szybkim kontrataku zdobył Dawid Karczewski. Chwilę później mogło być już 2:0, ale zawodnik Wierzycy trafił w poprzeczkę. W 17 minucie Wierzyca zdobyła kolejną bramkę za sprawą Karola Szopińskiego. Początek drugiej części spotkania wyglądał lepiej w wykonaniu Górnika. Zaczęli stwarzać sobie sytuacje pod bramką gospodarzy. W 53 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Górnika za zagranie ręką obrońcy Wierzycy. Jedenastkę zmarnował jednak Krystian Sobieraj. Gdy wydawało się, że kontaktowa bramka to tylko formalność Wierzyca podwyższyła prowadzenie. W 60 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Górka. W 73 minucie czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Dawid Karczewski. W 77 minucie szansę na honorowe trafienie miał jeszcze Piotr Radoszewski, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza.

Spotkanie zakończyło się wysoką porażką Górnika. Przegrana z Wierzycą oraz wygrana Wdy z Centrą spowodowały, że Górnik rozgrywki zakończył na 14 miejscu.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Szymon Ćwiek (46' Robert Jędras), Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Krystian Robak, Łukasz Wesołowski (46' Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (61' Piotr Radoszewski), Dawid Przybyszewski, Aleks Sieradzki, Paweł Błaszczak (72' Beniamin Trzepacz).