Lider zawita do Konina

Przed Górnikiem Konin kolejne, trzecie już z rzędu domowe spotkanie w lidze. Tym razem rywalem biało-niebieskich będzie KP Starogard Gdański.

KP Starogard to lider obecnych rozgrywek, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Po 7 rozegranych kolejkach mają 19 punktów na koncie.

W ostatnim ligowym spotkaniu KP pokonał Chemika Bydgoszcz 4:0, a hat-trickiem popisał się Filip Sosnowski. Najlepszym strzelcem drużyny jest natomiast Dawid Retlewski, który na listę strzelców wpisywał się już 6 razy.

KP Starogard występuje obecnie na 3 frontach rozgrywkowych: liga, puchar okręgowy oraz puchar na szczeblu Centralnym. W minioną środę rozegrali spotkanie w pucharze okręgowym, gdzie niespodziewanie przegrali z Wierzycą Pelplin 1:2. Natomiast w przyszłym tygodniu zmierzą się z Górnikiem Łęczną w pucharze na szczeblu centralnym.

Ostatni meczbiało-niebieskich z drużyną ze Starogardu zakończyło się bezbramkowym remisem.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a KP Starogard Gdański zaplanowano na 22 września, godz. 16:00. Arbitrem głównym spotkania będzie Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka. Transmisję przeprowadzi Górnik Konin TV.

fot. LM.pl