Minimalna porażka z Sokołem

Górnik Konin uległ w wyjazdowym spotkaniu drużynie Sokoła Kleczew 1:0. Jedyna bramka w meczu padła z rzutu karnego a jej autorem w 72 min został Tomasz Kowalczuk.

Od początku spotkanie było toczone w dobrym tempie. Obie drużyny próbowały konstruować swoje akcje ofensywne, które zatrzymywane zostały przez bloki defensywne rywali. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Sokoła Kleczew. W pierwszej połowie sytuacje bramkowe mieli Jakub Antosik oraz Michał Wolinowski, ale dobrze w bramce Górnika spisywał się Mateusz Koliński. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Przez dłuższe fragmenty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 57 minucie blisko bramki dającej prowadzenie Górnikowi był Dawid Przybyszewski, ale jego strzał z ostrego kąta powędrował tuż nad bramką Huberta Świtalskiego. Cały mecz został rozstrzygnięty w 72 minucie. Mateusz Augustyniak faulował w polu karnym Jana Paczyńskiego, a sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Bramkę dla drużyny Sokoła pewnym strzałem z 11 metrów zdobył Tomasz Kowalczuk.

Dzięki zwycięstwu z Górnikiem Sokół klasyfikowany jest na 4 pozycji w tabeli. Górnik jak na razie utrzymał 11 miejsce, ale większość spotkań ligowych zostanie rozegrana w niedzielę.

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w sobotę 6 października z KKS Kalisz.

Skład Górnika: Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Łukasz Derbich, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski (75' Sebastian Antas), Taras Jaworski, Aleks Sieradzki (66' Jeremiasz Grela), Piotr Radoszewski, Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (58' Paweł Błaszczak).

fot. Sokół Kleczew