Ostatni mecz przed własną publicznością

Najbliższym rywalem Górnika Konin będzie zespół Jaroty Jarocin. Jarota będzie ostatnim rywalem, z jakim piłkarze Górnika zmierzą się w obecnym sezonie na własnym obiekcie.

Jarota plasuje się na 14 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów. Tyle samo punktów na koncie maja biało-niebiescy oraz Bałtyk Koszalin. Trenerem naszego sobotniego rywala jest Piotr Garbarek, który objął to stanowisko przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Garbarek jest jednocześnie trzecim trenerem Jaroty w tym sezonie.

Po zakończeniu rundy jesiennej w Jarocie doszło do zawirowań kadrowych. Z klubu odeszli m.in. Radosław Barabasz, Jakub Czapliński czy Mateusz Molewski. Pojawiła się także informacja, że Jarota może nie przystąpić do wiosennych rozgrywek. Wszystko miało związek z problemami finansowymi jakie dosięgły Jaroty.

Ostatnie spotkanie rozgrywane jesienią pomiędzy obiema drużynami zakończyło się wygraną Górnika 0:1 po bramce Mateusza Majera.

Ostatnie spotkanie Górnika przed własną publicznością rozegrane zostanie w sobotę 8 czerwca o godz. 17:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego. Wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny. Zawody poprowadzi Sebastian Pakuszewski z Gdańska.

fot. LM.pl