Pierwsze ligowe zwycięstwo

Górnik Konin pokonał Bałtyk Koszalin 3:1 i odniósł pierwsze, upragnione zwycięstwo w III lidze w sezonie 201/2019. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Taras Yavorskyy, Mateusz Majer, a trzecie trafienie to trafienie samobójcze jednego z obrońców Bałtyku.

Przed meczem wiadomo było, że spotkanie dwóch zespołów, które są w strefie spadkowej i nie odniosły jeszcze zwycięstwa będzie dość wyrównane. Do pierwszej bramki akcje rozgrywane były głównie w środku pola. W 20 minucie Aleks Sieradzki otrzymał podanie od Dawida Przybyszewskiego i znalazł się sam na sam z bramkarzem Bałtyku. Bramkarz sfaulował Sieradzkiego, a arbiter wskazała na "wapno". Do piłki podszedł Taras Yavorskyy, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Bałtyk w pierwszej połowie w kierunku bramki Górnika oddał jeden celny strzał, ale pewnie w bramce spisał się Mateusz Koliński.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie. To Górnik był zespołem, który częściej operował piłką a Bałtyk starał się groźnie kontratakować. Prowadzenie Górnika podwyższył Mateusz Majer, który wykorzystał dalekie podanie jakie otrzymał od Mateusza Kolińskiego. Gdy wydawało się, że w meczu nie wydarzy się już nic spektakularnego goście zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystali zamieszanie pod bramką Kolińskiego. Strzelcem bramki został Paweł Rak. W następnej akcji padła jednak trzecia bramka dla Górnika. Piłkę z prawego skrzydła w pole karne zagrał Mateusz Majer, a obrońca Bałtyku Fabian Walaszczyk tak niefortunnie interweniował, że wpadła ona do bramki. W doliczonym czasie gry Bałtyk trafił jeszcze w słupek bramki Kolińskiego, ale więcej bramek kibice już nie oglądali.

Wygrana pozwoliła biało-niebieskim awansować w ligowej tabeli i opuścić strefę spadkową.

Kolejne ligowe spotkanie Górnik rozegra za tydzień. Rywalem biało-niebieskich będzie Mieszko Gniezno. Spotkanie odbędzie się w Koninie o godz. 16:30.

A już w środę 12 września w Kazimierzu Biskupim Górnik zmierzy się z miejscowym Polonusem w ramach 3 rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. Spotkanie zaplanowano na godz. 17:00.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Taras Yavorskyy, Sebastian Antas (88' Mikołaj Karbowy), Piotr Radoszewski (58' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Dawid Przybyszewski (71' Jakub Matusiak), Paweł Błaszczak (46' Jeremiasz Grela).