Podsumowanie 14. kolejki

Za nami 14 kolejka 3 ligi, w której padło 30 bramek. W 9 spotkaniach tej kolejki gospodarze wygrali 3 spotkania, padły 1 remis, a w 5 spotkaniach górą byli goście.

Zmagania w 14 kolejce rozpoczęły się w Świeciu, gdzie Wda podejmowała Lecha II Poznań. Rezerwy Lecha w drugim meczu z rzędu strzeliły przeciwnikom 5 bramek, tym razem nie straciły jednak żadnej. Drugie sobotnie spotkanie to mecz, w którym Górnik Konin uległ Pogoni II Szczecin 1:2. O godzinie 14 rozegrano spotkanie w Jarocinie, gdzie mierzyły się dwa zespoły z dolnej części tabeli, czyli Jarota Jarocin i Chemik Bydgoszcz. W meczu tym padł remis 1:1. Po zeszłotygodniowej porażce z Górnikiem Konin drużynie Gwardii Koszalin przyszło się zmierzyć w Malborku z Wierzycą Pelplin. Tym razem Gwardia zdołała pokonać rywala, a mecz zakończył się wynikiem 2:3. Na daleki wyjazd udali się zawodnicy Polonii Środa Wlkp. W sobotnie popołudnie zmierzyli się ze Świtem Skolwin. Górą w tym spotkaniu okazali się gospodarze ze Skolwinu, którzy pokonali Średzian 2:0. Polonia zanotowała tym samym drugą wyjazdową porażkę z rzędu. Po dwóch porażkach z rzędu otrząsnął się Bałtyk Gdynia. Tym razem kadłuby pokonały na własnym obiekcie KP Starogard 2:0. Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrano w Kołobrzegu, gdzie Kotwica mierzyła się z KKS Kalisz. Drużyna KKSu podtrzymała znakomitą passę zwycięstw i pokonała Kotwicę aż 0:4. Dwie bramki dla drużyny z Kalisza zdobył Hubert Antkowiak, który dogonił w klasyfikacji strzelców Tomasza Bzdęgę z Mieszka Gniezno. Obaj zawodnicy mają obecnie na koncie po 12 bramek. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Kalisza mogła chociaż jeden dzień spędzić na fotelu lidera, ponieważ Radunia swoje spotkanie rozgrywała dopiero w niedzielę. W niedzielę rozegrane zostały spotkania w Koszalinie i Stężycy. W pierwszym z nich Bałtyk Gdynia uległ wyżej notowanym gościom z Gniezna 0:4. Na zakończenie kolejki odbył się mecz Raduni Stężyca z Sokołem Kleczew. Tym razem gospodarze okazali się lepsi pokonując drużynę z wielkopolski 3:0.

Po 14 kolejce w czołówce tabeli nie doszło do większych zmian. Pozycję lidera utrzymała Radunia Stężyca. Za nią plasuje się KKS Kalisz oraz Mieszko Gniezno. Ze strefy spadkowej udało się wyjść Pogoni II Szczecin, a jej miejsce zajęła Wierzyca Pelplin. Za drużyną z Pelplina klasyfikowane są Wda Świecie oraz Chemik Bydgoszcz.

Wyniki 14 kolejki:

Wda Świecie - Lech II Poznań             0:5

Górnik Konin - Pogoń II Szczecin    1:2

Jarota Jarocin - Chemik Bydgoszcz    1:1

Wierzyca Pelplin - Gwardia Koszalin  2:3

Świt Skolwin - Polonia Środa Wlkp.    2:0

Kotwica Kołobrzeg - KKS Kalisz         0:4

Bałtyk Gdynia - KP Starogard             2:0

Bałtyk Koszalin - Mieszko Gniezno     0:4

Radunia Stężyca - Sokół Kleczew      3:0

fot. lm.pl