Podsumowanie 16. kolejki

Za nami przedostatnia 16 kolejka III ligi gr. II. W 9 spotkaniach tej kolejki padły 23 bramki. Po tej kolejce po raz kolejny zmienił się lider rozgrywek, co świadczy o zaciętej walce o awans.

Pierwsi na boisko wyszli zawodnicy w Świeciu, gdzie Wda podejmowała Gwardię Koszalin. Wda, która zajmuje przedostatnie miejsce w lidze jako pierwsza objęła prowadzenie. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. W drugim spotkaniu rozgrywanym w Malborku Wierzyca Pelplin podejmowała Chemika Bydgoszcz. Wierzyca przerwała serię 6 porażek z rzędu i pokonała ostatniego w tabeli Chemika 2:1.

Równolegle do meczu w Malborku rozgrywany był mecz derbowy w Szczecinie gdzie Świt Skolwin rywalizował z Pogonią Szczecin. Wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu rezerwy Pogoni uległy Świtowi 1:0. W Jarocinie swoje spotkanie rozgrywał Górnik Konin, który odniósł 3 wyjazdowe zwycięstwo pokonując pogrążonego w organizacyjnym chaosie Jarotę 0:1 po bramce Mateusza Majera. Kolejne sobotnie spotkanie rozgrywane było w Gnieźnie. W meczu tym Mieszko pokonało KP Starogard 2:1. W Kołobrzegu rozgrywane było spotkanie dwóch sąsiadów z ligowej tabeli. Kotwica Kołobrzeg w tym spotkaniu pokonała Polonię Środę Wlkp. 2:0. Ostatnie sobotnie spotkanie to mecz Bałtyku Gdynia z liderującym KKSem Kalisz. Spotkanie zakończyło się wygraną Bałtyku 2:1. W ten sposób zakończyła się niesamowita seria drużyny z Kalisza 10 wygranych z rzędu. W niedziele rozegrane zostały 2 spotkania. W Koszalinie Bałtyk uległ Sokołowi Kleczew 0:1. W drugim spotkaniu Radunia Stężyca podejmowała Lecha II Poznań. W meczu tm wystąpiło kilku zawodników pierwszej drużyny m.in. Matus Putnocky, Piotr Tomasik, Rafał Janicki czy Maciej Gajos. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Lecha Poznań 0:5.

Nowym liderem zostało Mieszko Gniezno z 36 punktami. Tyle samo punktów co beniaminek z Gniezna ma Lech II Poznań. Na trzecim miejscu plasuje się dotychczasowy lider KKS Kalisz ze stratą 1 punktu. W strefie spadkowej dalej bez zmian. Ostatnie miejsce zajmuje Chemik Bydgoszcz, przed nim plasuje się Wda Świecie oraz Wierzyca Pelplin. Górnik Konin plasuje się na 11 miejscu z zaledwie 1 punktem straty do poprzedzającego go Świtu Skolwin. Za tydzień rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej .

Wyniki 16 kolejki:

Wda Świecie - Gwardia Koszalin               2:2

Wierzyca Pelplin - Chemik Bydgoszcz       2:1

Świt Skolwin - Pogoń II Szczecin               1:0

Jarota Jarocin - Górnik Konin                 0:1

Mieszko Gniezno - KP Starogard               2:1

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Środa Wlkp.  2:0

Bałtyk Gdynia - KKS Kalisz                        2:1

Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew                0:1

Radunia Stężyca - Lech II Poznań            0:5

fot. LM.pl