Podsumowanie 17. kolejki

Runda jesienna sezonu 2018/2019 w III lidze dobiegła końca. W ostatni weekend listopada została rozegrana ostatnia kolejka, w której padło 29 bramek.

Pierwsze spotkanie 17. kolejki rozegrane zostało w Środzie Wielkopolskiej. Polonia Środa podejmowała Radunię Stężyca. Radunia w całym meczu prowadziła już 0:3, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:3. Równolegle z meczem w Środzie rozgrywany był pojedynek derbowy w Koszalinie. Gwardia Koszalin w tym spotkaniu podejmowała Kotwicę Kołobrzeg. Mecz zakończył się podziałem punktów po wyniku 1:1. W samo południe rozgrywany był także mecz Chemika Bydgoszcz ze Świtem Skolwin. Chemik, który ostatnio otrzymał 3 punkty za walkower z Wierzycą nie sprostał wyżej notowanemu rywalowi i przegrał całe spotkanie 1:3. O godz. 13:00 rozpoczęły się mecze w Starogardzie oraz w Kleczewie. W Starogardzie miejscowy KP podejmował najmniej bramkostrzelną drużynę w lidze - Jarotę Jarocin. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1, a Jarota zanotowała 3 porażkę z rzędu. W Kleczewie Sokół podejmował lidera rozgrywek - Mieszka Gniezno. Chociaż to Sokół objął prowadzenie już w 2 minucie to wygraną mogli cię cieszyć zawodnicy Mieszka, a mecz zakończył się wynikiem 1:2. W Koninie Górnik podejmował Wierzycę Pelplin. Mecz zakończył się wygraną biało-niebieskich 2:1, a Wierzyca zanotowała 8 porażkę z rzędu. Sobotnią serię spotkań kończył mecz KKS Kalisz - Bałtyk Koszalin. Drużyna z Kalisza pokonała w nim beniaminka z Koszalin 2:0. W niedziele rozegrane zostały 2 mecze. Pogoń II Szczecin - Wda Świecie oraz Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia. W pierwszym z nich rezerwy Pogoni pokonał 4:1 ostatnią w tabeli Wdę. Natomiast rezerwy Lecha pokonały Bałtyk Gdynię 1:0.

Mistrzem jesieni został beniaminek - Mieszko Gniezno z dorobkiem 39 punktów. Taki sam dorobek punktowy ma drugi w tabeli Lech II Poznań. Na trzeciej pozycji plasuje się KKS Kalisz z zaledwie 1 punktem straty. Tabelę zamyka Wda Świecie z 8 punktami i zaledwie 1 wygraną w lidze. Tyle samo punktów na koncie ma 17-sta w tabeli Wierzyca Pelplin. Strefę spadkową uzupełnia Chemik Bydgoszcz, który zgromadził 13 punktów. Strefa spadkowa może się powiększyć o kolejne drużyny. Wszystko w zależności jak będzie wyglądała tabela w II lidze, ponieważ blisko strefy spadkowej jest Gryf Wejherowo oraz Błękitni Stargard. W naszej grupie tuż na strefą spadkową plasują się Jarota Jarocin oraz Bałtyk Koszalin.

Polonia Środa Wlkp. - Radunia Stężyca 2:3

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg   1:1

Chemik Bydgoszcz - Świt Skolwin          1:3

KP Starogard - Jarota Jarocin                 3:1

Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno          1:2

Górnik Konin - Wierzyca Pelplin        2:1

KKS Kalisz - Bałtyk Koszalin                  2:0

Pogoń II Szczecin - Wda Świecie          4:1

Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia             1:0

fot. LM.pl