Podsumowanie 18. kolejki

Po ponad 3 miesiącach przerwy do gry powrócili zawodnicy w rozgrywkach III ligi. W trakcie tej przerwy okazało się, że z rozgrywek wycofuje się Wda Świecie. Blisko wycofania się była także Jarota Jarocin, jednak udało im się przetrwać trudny okres i zdołali przystąpić do rozgrywek. Wycofanie się Wdy po rozegraniu całej rundy spowodowało, że wyniki spotkań rudny jesiennej zostały utrzymane, natomiast w rundzie wiosennej rywale będą inkasować 3 punkty walkowerem.

Dłuższą zimową przerwę mają zawodnicy Chemika Bydgoszcz. To właśnie pierwszy zespół, który otrzymał 3 punkty walkowerem za spotkanie z Wdą. Pierwsze spotkanie rundy wiosennej rozegrane zostało we Wronkach, gdzie Lech II Poznań podejmował Bałtyk Koszalin. Niespodzianki w meczu nie było, a rezerwy Lecha pokonały drużynę z Koszalina 4:0. O godz. 14:00 rozpoczęły się kolejne dwa spotkania. W pierwszym z nich Górnik Konin pokonał 2:1 Świt Skolwin Szczecin. Drugie spotkanie to mecz, w którym Sokół Kleczew podejmował na własnym obiekcie KP Starogard Gdański. Górą okazali się gospodarze, którzy wygrali spotkanie 1:0 po bramce z rzutu karnego Tomasza Kowalczuka. O godz. 15:00 swoje spotkanie rozgrywała Gwardia Koszalin z Radunią Stężyca. Mecz rozegrano w Koszalinie, a górą okazała się Radunia, która pokonała Gwardzistów 1:2. Kolejne spotkanie tej kolejny to mecz pomiędzy Polonią Środa Wlkp. i Bałtyku Gdynia. Ekipa Bałtyku po gruntownej przebudowie zespołu do meczu przystąpiła z 5 zawodnikami ze statusem młodzieżowca w podstawowym składzie. Całą ławkę rezerwowych także stanowili młodzieżowcy. Takie zestawienie Bałtyku, będzie powodować, że dość szybko będą awansować w klasyfikacji Pro Junior. Mecz natomiast zakończył się wysokim zwycięstwem Polonii Środa. Drużyna z wielkopolski wygrała to spotkanie 5:0.

Równolegle do spotkań w Koszalinie i Środzie Wlkp. rozgrywany był mecz w Jarocinie pomiędzy Jarotą Jarocin i Wierzycą Pelplin. Jarota wygrał to spotkanie 3:1. Ostatnie sobotnie spotkanie to mecz na szczycie tabeli. Na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny, które otwarcie mówią, że walczą o awans do II ligi, czyli KKS Kalisz oraz Mieszko Gniezno. Lepiej w rundę wiosenną weszli gracze z Kalisza, którzy pokonali drużynę z pierwszej stolicy Polski 4:0. Mieszko to spotkanie kończyło w 9 po dwóch czerwonych kartkach dla swoich zawodników. Ostatni mecz 18 kolejki rozegrany został w niedzielę w Szczecinie, gdzie Pogoń II Szczecin mierzyła się z Kotwicą Kołobrzeg. Kotwica pod wodzą nowego trenera i z kilkoma wzmocnieniami pewnie pokonali rezerwy Pogoni 0:4.Po rozegraniu 18. kolejki nowym liderem rozgrywek został Lech II Poznań, który przewodzi w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów. Na drugim miejscu z 1 punktem straty plasuje się KKS Kalisz. Na 3 miejsce spadł natomiast dotychczasowy lider Mieszko Gniezno. Górnik Konin dzięki zwycięstwu z bezpośrednim rywalem awansował na 10. miejsce. W strefie spadkowej oprócz Wdy Świecie plasują się Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz.

Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie 3:0