Podsumowanie 20. kolejki

Za nami 20 kolejka 3 ligi. Znamy wyniki 8 z 9 spotkań. Ostatnie spotkanie pomiędzy Pogonią II Szczecin a Bałtykiem Gdynia zostało przełożone na 3 kwietnia z powodu powołań zawodników Pogoni do reprezentacji narodowych. Do tej pory padło 29 trafień.

Zmagania w 20 kolejce rozpoczęły się w sobotę o godz. 12:00 we Wronkach oraz Bydgoszczy. We Wronkach Lech II Poznań podejmował KP Starogard. Pomimo, że to goście pierwsi objęli prowadzenie całe spotkanie wygrały rezerwy Lecha 2:1. Lech ciągle pozostaje w kontakcie z liderem tabeli, natomiast KP Starogard wiosną jeszcze nie wygrał. W Bydgoszczy zmierzyły się ze sobą dwa zespoły z dwóch różnych biegunów tabeli. Chemik Bydgoszcz podejmował Radunię Stężyca. Trzeba przyznać, że gospodarze sprawili sporą niespodziankę pokonując Radunią 2:1. W Jarocinie Jarota podejmował Świt Skolwin a mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 1:1. Równolegle do spotkania w Jarocinie rozgrywany był mecz Górnika Konin z Kotwicą Kołobrzeg, w którym goście zwyciężyli 2:3. W Koszalinie rozegrane zostały derby pomiędzy Gwardią a Bałtykiem. Gospodarzem rozgrywek była Gwardia. Ostatecznie górą okazał się zespół Bałtyku Koszalin, który wygrał spotkanie 1:2. Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrane zostało w Kalisz, gdzie lider rozgrywek podejmował Sokoła Kleczew. Oba zespoły zaprezentowały bardzo ofensywny styl gry, a w meczu padło 7 bramek. Ostatecznie gospodarze pokonali Sokoła 4:3. Ostatnie spotkanie rozegrane zostało w niedzielę w Środzie Wielkopolskiej. Miejscowa Polonia podejmowała Mieszko Gniezno. Mecz zakończył się wygraną gości 2:4.

W ligowej tabeli liderem pozostała drużyna KKSu Kalisz, który na koncie ma 47 punktów. Za plecami drużyny z Kalisza plasuje się Mieszko Gniezno oraz Lech II Poznań. Oba zespoły mają po 45 punktów. Górnik Konin po porażce z Kotwicą Kołobrzeg pozostał na 10 miejscu w tabeli. Strata biało-niebieskich do poprzedzającej Polonii Środa pozostała bez zmian, natomiast przewaga Górnika nad 11 w tabeli Świtem spadła do 1 oczka. W strefie spadkowej bez zmian. Pomimo, że Wierzyca dopisała 3 punkty walkowerem a Chemik wywalczył je na boisku, nadal oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej.

Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia

przełożony na 3 kwietnia 2019

Wierzyca Pelplin - Wda Świecie

walkower

Lech II Poznań - KP Starogard 2:1

Krzysztof Kołodziej 38; Vernon De Marco 90 - Dimítris Goútas 27 (s)

Chemik Bydgoszcz - Radunia Stężyca 2:1

Szymon Maziarz 7; 35 (k) - Paweł Wojowski 31

Jarota Jarocin - Świt Skolwin 1:1

Miłosz Kowalski 81 - Patryk Bil 33

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 2:3

Sebastian Kaczyński 8; Krystian Sobieraj 50 - Dawid Retlewski 15; Adrian Szynka 66 (k); Przemysław Szur 74

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:2

Dominik Drzewiecki 66 (k) - Łukasz Włodarczyk 12; Bartłomiej Putno 88

KKS Kalisz - Sokół Kleczew 4:3

Gabriel Vidal 6, 87; Hubert Antkowiak 9, 16 - Mikołaj Pingot 39; Jakub Dębowski 78; Michał Wolinowski 88

Polonia Środa Wlkp. - Mieszko Gniezno 2:4

Jakub Wilk 25, 35 - Adrian Kaliszan 4; Mateusz Molewski 40; Adam Konieczny 44; Mateusz Ławniczak 83 (k)

fot. LM.pl