Podsumowanie 22. kolejki

Wczoraj zakończyła się 22. kolejka 3 ligi. W tej kolejce rozegrano 8 spotkań. Spotkanie Jaroty z Wdą zostało zweryfikowane jako walkower. Padło łącznie 30 bramek.

Cztery z ośmiu ligowych meczy zostało rozegranych w sobotę. Równocześnie o godzinie 16:00 na boisko wybiegły zespoły w Koszalinie, Bydgoszczy oraz Koninie. W pierwszym spotkaniu Gwardia Koszalin mierzyła się z KP Starogard. Goście ze Starogardu pokonali Gwardię 0:2 i odnotowali w ten sposób pierwsze zwycięstwo wiosną. Gwardia przegrała natomiast 5 mecz w rundzie wiosennej, w której nie zdobyła żadnego punktu. To najgorszy wynik w całe lidze. W Bydgoszczy zmierzyły się dwa zespoły z dolnych rejonów tabeli. Chemik Bydgoszcz podejmował Bałtyk Koszalin. W meczu o "6 punktów" lepszy okazał się Bałtyk, który pokonał Chemika 1:2. W Koninie Górnik gościł drużynę Bałtyku Gdynia. Spotkanie zakończył się wygraną przyjezdnych 1:4. Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrano w Pelplinie, gdzie przedostatnia w ligowej tabeli Wierzyca podejmowała Radunię Stężyca. Radunia wygrała to spotkanie 0:4 i nadal pozostaje w bliskim kontakcie z zespołami walczącymi o awans do II ligi.

W niedzielę również rozegrane zostały cztery spotkania. Pierwszy niedzielny mecz rozegrano o 12:00 w Szczecinie, gdzie rezerwy Pogoni podejmowały Mieszka Gniezno. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2. O godz. 16:00 w Skolwinie rozegrano mecz miejscowego Świtu z Kotwicą Kołobrzeg. Ten mecz także zakończył się podziałem punktów. Tym razem padł wynik 1:1. Równocześnie rozgrywany był mecz w Środzie Wlkp. gdzie Polonia podejmowała Sokoła Kleczew. Gdy wydawał się, ze mecz także zakończy się remisem gospodarze w samej końcówce zdołali strzelić dwie bramki, pokonując drużynę z Kleczewa 2:0. Ostatnie niedzielne spotkanie rozegrano we Wronkach. Było to spotkanie na szczycie III ligi, w którym rezerwy Lecha Poznań rywalizowały z KKS Kalisz. Lech II poważnie wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu nie dał żadnych szans gościom z Kalisza. Mecz zakończył się wygraną Lecha 4:1.

W ligowej tabeli nowym liderem został Lech II Poznań z 51 punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje KKS Kalisz z 1 punktem straty do lidera. Podium uzupełnia Mieszko Gniezno z 49 punktami. Górnik Konin po 3 porażce z rzędu pozostał na 11 miejscu w tabeli. Do poprzedzającego Świtu Skolwin strata wynosi już 3 punkty. Za plecami Górnika plasuje się Bałtyk Koszalin z 8 punktami straty do biało-niebieskich. W strefie spadkowej bez większych zmian. Do wycofanej z ligi dołącza Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz. Ze względu miejsce spadkowe Gryfu Wejherowo w II lidze, strefa spadkowa w III lidze powiększa się do 4 zespołu. Obecnie tym czwartym zespołem jest Gwardia Koszalin.

Jarota Jarocin - Wda Świecie 3:0

walkower

Gwardia Koszalin - KP Starogard 0:2

Wojciech Zyska 45; Rafał Jankowski 47

Górnik Konin - Bałtyk Gdynia 1:4

Taras Yavorskyy 32 (k) - Michał Marczak 15; Sebastian Bartlewski 49, 80 (k); Przemysław Czerwiński 61

Chemik Bydgoszcz - Bałtyk Koszalin 1:2

Szymon Maziarz 75 (k) - Łukasz Włodarczyk 15; Paweł Łysiak 42

Wierzyca Pelplin - Radunia Stężyca 0:4

Rafał Kosznik 36; Krzysztof Iwanowski 39 (k); Radosław Stępień 85; Artur Formela 87

Pogoń II Szczecin - Mieszko Gniezno 2:2

Adrian Benedyczak 35, 59 - Mikołaj Panowicz 13; Damian Pawlak 90

Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg 1:1

Adam Nagórski 29 (k) - Dawid Retlewski 47

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:0

Krzysztof Bartoszak 89; Igor Jurga 90

Lech II Poznań - KKS Kalisz 4:1

Maciej Gajos 12, 31; Timur Żamaletdinow 57; Jakub Kamiński 74 - Iván González 83

fot. LM.pl