Podsumowanie 23. kolejki

Za nami 23 kolejka III ligi gr. II. W ośmiu rozegranych spotkaniach padły 23 bramki. Walkowerem 3 punkty otrzymała Kotwica Kołobrzeg.

Pierwsze spotkanie kolejki rozegrano w Gdyni, gdzie Bałtyk podejmował przedostatnią w lidze Wierzycę Pelplin. Mecz zakończył się remisem 1:1, ale Bałtyk wyrównujące trafienia zdobył dopiero w samej końcówce spotkania. Pierwszy sobotni mecz rozegrano w Koszalinie. Górnik Konin pokonał w nim Bałtyk Koszalin 0:2. W kolejnym sobotnim meczu KP Starogard mierzył się z Pogonią II Szczecin. Górą okazały się rezerwy Pogoni, które pokonały drużynę KP 0:1. W Gnieźnie doszło do największej niespodzianki w tej kolejce. Mieszko uległo drużynie Chemika Bydgoszcz 0:1. Porażka Mieszka spowodowała, że Lech oraz KKS oddaliły się punktowo w ligowej tabeli. Równolegle do meczu w Gnieźnie toczyły się zmagania w Kleczewie. Sokół pewnie pokonał Gwardię Koszalin 3:1.Wiosną Gwardia nie zdobyła jeszcze żadnego punktu. To najgorszy wynik spośród 17 zespołów. Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrano w Kaliszu, gdzie KKS podejmował Polonię Środa. Gospodarze pokonali Środzian 2:1, i nadal pozostają w walce o awans do II ligi. W niedzielę rozegrane zostały dwa ostatnie spotkania. W samo południe Lech II pokonał Jarotę Jarocin 4:0. Radunia Stężyca uległa natomiast Świtowi Skolwin 1:2.

Na szczycie tabeli bez zmian. Liderem pozostały rezerwy Lecha Poznań z 54 punktami na koncie. Zaledwie 1 punkt mniej ma drużyna KKSu Kalisz. Podium uzupełnia Mieszko Gniezno, ale ich strata do lidera wzrosła już do 5 punktów. Po zdobyciu 3 punktów w Koszalinie Górnik zachował 11 lokatę. Tuż przed biało-niebieskimi plasuje się Polonia Środa Wlkp. z 3 punktami przewagi. Za plecy Górnika awansowała Pogoń II Szczecin. Portowcy mają 9 punktów straty do Górnika. Ze strefy spadkowej wydostał się natomiast Chemik Bydgoszcz, który awansował na 15 miejsce. Miejsce to nie daje jednak pewnego utrzymania, wszystko zależy od sytuacji w II lidze. Na obecną chwile Gryf Wejherowo wydostał się ze strefy spadkowej, co oznacza, że 15 miejsce na chwile obecną nie jest zagrożone spadkiem. Pozycję spadkową zajmuje natomiast Gwardia Koszalin oraz Wierzyca Pelplin. Stawkę zamyka wycofana z rozgrywek Wda.

Kotwica Kołobrzeg - Wda Świecie 3:0

walkower

Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 1:1

Igor Jankowski 88' - Jakub Mrozik 15'

Bałtyk Koszalin - Górnik Konin 0:2

Wiktor Patrzykąt 76' ; Paweł Błaszczak 90'

KP Starogard - Pogoń II Szczecin 0:1

Adrian Benedyczak 14'

Mieszko Gniezno - Chemik Bydgoszcz 0:1

Wojciech Mielcarek 67'

Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin 3:1

Mikołaj Pingot 6',51'; Jakub Antosik 89' - Dominik Drzewiecki 78'

KKS Kalisz - Polonia Środa Wlkp. 2:1

Gabriel Vidal 8'; Robert Tunkiewicz 72' - Adam Gajda 59'

Lech II Poznań - Jarota Jarocin 4:0

Tomasz Kaczmarek 45',46' ; Krzysztof Kołodziej 68' (k); Paweł Tupaj 73'

Radunia Stężyca - Świt Skolwin 1:2

Kamil Żylski 35' - Kacper Wojdak 43'; Adam Nagórski 84' (k)

fot. ekoszalin.pl