Podsumowanie 27. kolejki

Rozgrywki III ligi małymi krokami wchodzą w decydującą fazę. W miniony weekend rozegrano 27 kolejkę spotkań. Padło w nich 15 bramek. Przerwę w rozgrywkach zanotowali piłkarze Mieszka Gniezno.

Pierwsze spotkania kolejki rozpoczęły się o godz. 16:00 równocześnie w Koszalinie oraz Środzie Wielkopolskiej. W Koszalinie Gwardia w meczu o "6 punktów" podejmowała sąsiada z dolnych rejonów tabeli Jarotę Jarocin. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 0:2. Również w Koszalinie swoje spotkanie rozgrywała druga drużyna z tego miasta, czyli Bałtyk. Mierzyli się oni z Kotwicą Kołobrzeg. Spotkanie także zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 0:2. W Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia pokonała Pogoń II Szczecin 2:0. W Pelplinie walcząca o życie Wierzyca podejmowała Sokół Kleczew. Mecz zakończył się wygraną ekipy z Kleczewa 0:1 po bramce w 74 minucie spotkania. Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrano w Kaliszu. Derbowy pojedynek pomiędzy KKS Kalisz a Górnikiem Konin zakończył się bezbramkowym remisem. Pozostałe spotkania kolejki rozegrano w niedzielę. W pierwszym niedzielnym meczu Bałtyk Gdynia przegrał z Radunią Stężyca 0:3. W samo południe swoje spotkanie rozgrywał lider - Lech II Poznań. W meczu rozgrywanym we Wronkach lider pewnie pokonał Chemika Bydgoszcz 4:0. Ostatnie spotkanie rozegrano w Starogardzie Gdańskim. Miejscowy KP przegrał 0:3 z sąsiadującym w tabeli Świtem Skolwin.

Strata punktów KKSu Kalisz z Górnikiem Konin spowodowała, że liderujący Lech II Poznań ma już nad drużyną z Kalisza 3 punkty przewagi. Trzecia w tabeli Radunia Stężyca zrównała się z punktami z KKS Kalisz. Obie drużyny na koncie mają po 55 punktów. Górnik zachował swoją jedenastą lokatę. Strata do poprzedzającego KP Starogard wynosi 3 punkty. Przewaga biało-niebieskich nad Pogonią II Szczecin wzrosła do 8 oczek. W strefie spadkowej bez zmian. Uzupełniają ją Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz. Tuż nad strefą spadkową jest Gwardia Koszalin, która ma tyle samo punktów co Chemik, ale lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Mieszko Gniezno - Wda Świecie 3:0

walkower

Gwardia Koszalin - Jarota Jarocin 0:2

Mikołaj Łopatka 19,61

Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 0:2

Sebastian Deja 29; Oliwer Kowalik 63

Polonia Środa Wlkp. - Pogoń II Szczecin 2:0

Damian Buczma 49; Krystian Pawlak 77

Wierzyca Pelplin - Sokół Kleczew 0:1

Jakub Dębowski 74

KKS Kalisz - Górnik Konin 0:0

Bałtyk Gdynia - Radunia Stężyca 0:3

Matesz Łuczak 4; Paweł Wojowski 31; Radosław Stępień 61

Lech II Poznań - Gwardia Koszalin 4:0

Eryk Kryg 49; Beniamin Czajka 61(s); Filip Szymczak 65; Vernon De Marco 75

KP Starogard - Świt Skolwin 0:3

Dawid Zieliński 30(k); Grzegorz Szczepanik 55; Szymon Emche 63