Podsumowanie 28. kolejki

Za nami 28 seria spotkań III ligi. W ośmiu rozegranych spotkaniach padło 35 bramek. Pauzę zanotowali piłkarze KP Starogard. Do końca rozgrywek pozostało już tylko 6 kolejek.

Pierwsze spotkanie minionej kolejki rozpoczęły się o godzinie 16:00. W Kołobrzegu Kotwica pokonała 4:1 Mieszka Gniezno, wyprzedzając go jednocześnie w ligowej tabeli. Kolejnym hat-trickiem popisał się Dawid Retlewski. Równocześnie do spotkania w Kołobrzegu rozgrywany był mecz Świtu Skolwin ze Sokołem Kleczew. Drużyna z Kleczewa przegrała to spotkanie 2:0 i w daleką podróż do domu musiała udać się bez punktów. Na dodatek Sokół stracił kolejnego zawodnika z powodu kontuzji. Pechowcem tym razem okazał się Jakub Groszkowski. Także o godzinie 16:00 na murawę wyszli piłkarze w Bydgoszczy, gdzie Chemik podejmował Polonię Środa Wlkp. Spotkanie zakończyło się wygraną Polonii 2:3, a gospodarze nadal muszą szukać punktów w walce o utrzymanie. O godzinie 17:00 rozpoczęły się spotkania w Jarocinie, Stężycy, Pelplinie oraz Koninie. W Jarocinie Jarota pokonał 1:0, po trafieniu z rzutu karnego, Bałtyk Gdynię zwiększając tym samym przewagę nad strefą spadkową do siedmiu oczek. W Stężycy niespodziewanej porażki doznali piłkarze Raduni, którzy musieli uznać wyższość Bałtyku Koszalin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Sensacyjnym wynikiem zakończyło się także spotkanie w Pelplinie, gdzie miejscowa Wierzyca zremisowała 3:3 z KKS Kalisz. Kaliszanie pod wodzą nowego już trenera Sławomira Majaka zanotowali trzeci remis z rzędu i oddalili się od upragnionego awansu. W Koninie Górnik Konin uległ liderowi rozgrywek Lechowi II Poznań 2:3. Ostatnie spotkanie kolejki rozegrano w niedzielę w Szczecinie. Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały w nim Gwardię Koszalin 5:0. Hat-trickiem popisał się Adam Frączczak, który do grania w piłkę wrócił po ciężkiej chorobie.

Po rozegraniu 28 kolejki liderem pozostał Lech II Poznań z 64 punktami na koncie. Jego przewaga jednak nad drugim KKS Kalisz wzrosła już do 5 punktów. Trzecie miejsce zachowała Radunia ze stratą 6 punktów do lidera. Zaraz za plecami Raduni Stężyca znajduje się już Kotwica Kołobrzeg z 57 punktami na koncie. Górnik Konin plasuje się na 11 miejscu. Strata biało-niebieskich do 10-go KP Starogard wynosi już jednak 6 punktów. Na 12 pozycji plasuje się Pogoń II Szczecin z 5 punktami straty do Górnika. W strefie spadkowej bez większych zmian. Do wycofanej Wdy dołączają Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz. Tyle samo punktów co Chemik ma jednak Gwardia Koszalin. I wydaję się, że sprawa utrzymania w lidze rozegra się między tymi drużynami. Pewnym jest to, że w obecnym sezonie z ligi spadną łącznie 3 drużyny, gdyż Gryf Wejherowo oraz Błękitni Stargard są już pewne utrzymania.

Wda Świecie - KP Starogard 0:3

walkower

Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 4:1

Dawid Retlewski 23,38,56; Marcin Trojanowski 43 - Damian Pawlak 46

Świt Skolwin - Sokół Kleczew 2:0

Adam Nagórski 43,53

Chemik Bydgoszcz - Polonia Środa Wlkp. 2:3

Szymon Maziarz 25; Piotr Siekirka 48 - Krzysztof Bartoszak 8, 48(k); Jędrzej Kujawa 60

Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:0

Jędrzej Ludwiczak 75(k)

Radunia Stężyca - Bałtyk Koszalin 2:3

Artur Formela 12; Dawid Klawikowski 75 - Paweł Rak 25; Paweł Łysiak 85; Mateusz Czapłygin 88

Wierzyca Pelplin - KKS Kalisz 3:3

Daniel Sławiński 52; Jakub Mrozik 69(k), Łukasz Racki 90 - Gabriel Vidal 25; Mateusz Żebrowski 48; Mateusz Gawlik 70

Górnik Konin - Lech II Poznań 2:3

Sebastian Kaczyński 62, Dawid Śnieg 73 - Paweł Tupaj 3; Eryk Kryg 65; Bartosz Bartkowiak 82

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 5:0

Adam Frączczak 3,19(k),41(k); Maciej Żurawski 48(k); Oskar Furst 68

fot. LM.pl