Podsumowanie 32. kolejki

Zakończenie sezonu w III lidze zbliża się wielkimi krokami. W miniony weekend rozegrano 32 z 34 zaplanowanych kolejek. W ośmiu rozegranych spotkaniach padły 34 bramki. Walkower zanotowali piłkarze Polonii Środa Wlkp.

32 kolejka przyniosła nam dwa spotkania pomiędzy drużynami z góry tabeli. W pierwszym meczu Kotwica Kołobrzeg podejmowała Lecha II Poznań. Mecz zakończył się remisem 3:1, chociaż w samej końcówce nie zabrakło kontrowersji. Chodzi o rzut karny, który sędzia podyktował dla Kotwicy Kołobrzeg w doliczonym czasie gry. Drugie spotkanie na szczycie to mecz pomiędzy Radunią Stężyca a KKS Kalisz. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, pomimo że gospodarze przegrywali już 0:2. W tym meczu pełne ręce roboty miał także arbiter główny, który pokazał łącznie cztery czerwone kartki (3 dla Raduni, 1 KKS) oraz mnóstwo żółtych kartoników. W Jarocinie piątej porażki z rzędu doznali piłkarze Mieszka Gniezno. Tym razem lepszy od zawodników z pierwszej stolicy Polski okazał się Jarota Jarocin, który wygrał spotkanie 2:0. Także piątą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Górnika Konin, którzy przegrali z Chemikiem Bydgoszcz 1:3. W Pelplinie żegnająca się z III ligą Wierzyca uległa Pogoni II Szczecin 1:2. Sześć bramek obejrzeli kibice w Koszalinie. Mecz pomiędzy Bałtykiem Koszalin a KP Starogard remisem 3:3. W ostatnim sobotnim spotkaniu Bałtyk Gdynia pokonał Sokoła Kleczew 4:0. Kolejka dokończona została w niedziele, kiedy to Świt Skolwin pokonał Gwardię Koszalin 5:0.

Podział punktów w meczach na szczycie nie spowodował roszad w tej części tabeli. Liderem pozostał Lech II Poznań z 69 punktami oraz jednym meczem zaległym. Trzy punkty straty do Lecha ma KKS Kalisz oraz trzecia Radunia Stężyca. Czwarta Kotwica Kołobrzeg ma na koncie 65 punktów. Górnik po porażce z Chemikiem pozostał na 12 pozycji z 37 punktami. Jednak tyle samo punktów, co biało-niebiescy mają już Bałtyk Koszalin oraz Jarota Jarocin. Piętnastą, ostatnią bezpieczną lokatę zajmuje Gwardia Koszalin. Z ligą pożegnają się Chemik Bydgoszcz oraz Wierzyca Pelplin.

Wda Świecie - Polonia Środa Wlkp. 0:3

walkower

Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:3

Gracjan Kuśmierek 37; Dawid Retlewski 55; Adrian Szynka 90 (k) - Eryk Kryg 17; Jakub Kamiński 40; Krzysztof Kołodziej 88

Radunia Stężyca - KKS Kalisz 2:2

Artur Formela 67; Mateusz Łuczak 90 - Mateusz Żytko 40 (k); Robert Tunkiewicz 58

Jarota Jarocin - Mieszko Gniezno 2:0

Beniamin Wrembel 37; Mateusz Ławniczak 69 (s)

Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:3

Sebastian Kaczyński 8 - Szymon Maziarz 49; Piotr Siekirka 56; Maciej Kot 57

Wierzyca Pelplin - Pogoń II Szczecin 1:2

Daniel Sławiński 79 - Oskar Furst 10; Dawid Krzyżaniak 57

Bałtyk Koszalin - KP Starogard 3:3

Paweł Łysiak 49 (k); Bartłomiej Putno 73; Jakub Forczmański 88 - Damian Rysiewski 59 (k); Daniel Kraska 63; Kacper Łazaj 84

Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 4:0

Krzysztof Garczewski 20; Michał Marczak 21, 23; Jakub Letniowski 63 (k)

Świt Skolwin - Gwardia Koszalin 5:0

Szymon Emche 5; Paweł Krawiec 10,68; Mateusz Kosacki 14; Adam Nagórski 80