Podsumowanie okienka transferowego

W trakcie zimowego okna transferowego Górnik Konin dokonał kilku transferów. Nowymi zawodnikami zostali Sebastian Kaczyński, Jakub Staszak oraz Wiktor Patrzykąt.

Sebastian Kaczyński to 25-letni napastnik, który do Górnika trafił na zasadzie transferu definitywnego z Promnika Łaskarzew. Jakub Staszak to młodzieżowiec. 17-letni obrońca trafił do konińskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z KKSu Kalisz. Ostatnie wzmocnienie to Wiktor Patrzykąt, wychowanek naszego klubu. Biało-niebieskie barwy zasilił na zasadzie wypożyczenia z Sokoła Kleczew. Ostatnie 1,5 roku spędził na drugoligowych boiskach, najpierw w Warcie Poznań, a następnie w Błękitnych Stargard. W trakcie zimowego okna transferowego z wypożyczenia do Sokoła Kleczew powrócił bramkarz Dawid Kołodziejczak.

Definitywnie z klubem pożegnali się Michał Marszałek, Dominik Kąkolewski oraz Jeremiasz Grela. Marszałek na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Kotwicy Kołobrzeg, natomiast Dominik Kąkolewski do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Jeremiasz Grela powrócił natomiast do Chojniczanki Chojnice, po tym jak jego wypożyczenie zostało skrócone.

Wiosną klubu nie będą także reprezentował Patryk Szymaniak oraz Jakub Matusiak. Obaj udali się na wypożyczenia, Patryk Szymaniak do Olimpii Koło, a Jakub Matusiak do Huraganu Pobiedziska.

Kilkoma występami w zimowych sparingach nie zdołał do siebie przekonać trenera Maciej Rojewski, który po powrocie z Olimpii Koło powtórnie został wypożyczony do tego klubu. Wraz z Rojewskim i Szymaniakiem w Kole występować będzie także Bartosz Kowalski, którego wypożyczenie zostało przedłużone do końca sezonu. Natomiast Igor Witczak, który jesień spędził w Olimpii Koło został wypożyczony do Victorii Września.