Podsumowanie ruchów transferowych

Choć w okresie transferowym Górnik nie był zbyt aktywny transferowy udało się sprowadzić do klubu dwóch zawodników. Są to napastnik Jeremiasz Grela oraz lewonożny obrońca Łukasz Derbich.

Jeremiasz Grela do Górnika trafił z Chojniczanki Chojnice na zasadzie rocznego wypożyczenia. Łukasz Derbich do Górnika trafił jako wolny zawodnik z FC Einheit Rudolstadt.

Klub zdecydował się także na transfery definitywne Roberta Jędrasa oraz Michała Marszałka, którzy do tej pory byli jedynie wypożyczeni. Ważnym aspektem jest także fakt, że w klubie pozostali wszyscy czołowi zawodnicy, którzy występowali w Górniku w minionym sezonie. 

Do drużyny seniorów zostali włączeni na stałe zawodnicy, którzy skończyli wiek juniora starszego. Są to Jakub Matusiak (zaliczył już kilka występów w minionym sezonie), Patryk Szymaniak oraz Mikołaj Karbowy. Po półrocznym wypożyczeniu do Tura Turek powrócił Maciej Rojewski.

Klub opuściło łącznie 6 zawodników.  Są to Bartosz Kowalski i Igor Witczak (ostatnio na wypożyczeniu w Turze Turek, teraz zostali wypożyczeni do Olimpii Koło). Do Sokoła Kleczew wypożyczony został Dawid Kołodziejczak. Do Victorii Września trafił Krystian Robak. Klub opuścili także Beniamin Trzepacz oraz Łukasz Wesołowski, którym skończyło się wypożyczenie z macierzystych klubów.

fot. LM.pl