Polonia pierwszym rywalem w Koninie

W pierwszym meczu nowego sezonu na własnym terenie piłkarze Górnika Konin zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska.

Polonia ubiegły sezon zakończyła na 6 pozycji z dorobkiem 60 punktów. Tegoroczne zmagania podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego rozpoczęli od porażki z Mieszkiem Gniezno 0:1, co w ostatecznym rozrachunku po I kolejce daje im 12 miejsce w tabeli. Polonia Środa w letnim okresie przygotowawczym zmieniła nieco skład. Z klubem pożegnali się doświadczeni Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga, Łukasz Radliński czy Adam Gajda. W ich miejsce działacze Polonii ściągnęli głównie młodych perspektywicznych zawodników głównie z okolic Środy Wielkopolskiej. Największym wzmocnieniem wydaje się być Łukasz Żegleń, który do Środy przeniósł się ze Stali Brzeg.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Górnikiem a Polonią Środa rozegrano w Środzie Wielkopolskiej, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:0. Sobotnie spotkanie poprowadzi Łukasz Chodnicki z Poznania, który ostatni mecz sędziował nam 20 października 2018 r właśnie z Polonią Środa. Tamto spotkanie rozgrywane w Koninie zakończyło się wygraną biało-niebieskich 3:1.

Sobotnie spotkanie II kolejki III ligi pomiędzy Górnikiem Konin z Polonią Środa Wlkp. rozegrane zostanie na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie o godz. 17:00. Jednocześnie przypominamy, że od nowego sezonu obowiązuje nowa, jedna stawka na bilety wstępu na mecze Górnika Konin i wynosi ona 7 zł.

fot. LM.pl