Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Konin przegrał sparingowe spotkanie z Elaną Toruń 3:1. Bramkę dla Górnika zdobył Dawid Przybyszewski. Był to pierwszy mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym. W spotkaniu z Elaną zabrakło przebywających jeszcze na urlopach Macieja Adamczewskiego, Krystiana Sobieraja, Roberta Jędrasa, Tarasa Yavorskiego czy Dawida Śniega.

Elana prowadzenie objęła w 20 minucie po strzale zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i trafiła do bramki Kolińskiego. Przed przerwą Elana podwyższyła prowadzenie, również zdobywając bramkę strzałem zza pola karnego. W 65 minucie faulowany w polu karnym był Mateusz Majer, a rzut karny na bramkę zamienił Dawid Przybyszewski. Zaledwie 5 minut później rzut karny miała toruńska Elana. Rzut karny obronił jednak Dominik Kąkolewski. W 77 minucie Elana przeprowadziła szybką akcję lewą stroną boiska czego efektem było zdobycie bramki na 3:1.

Następny sparing Górnik rozegra w Koninie, a rywalem będzie Pelikan Łowicz.

Skład Górnika I połowa: Mateusz Koliński - zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek, zawodnik testowany, Igor Witczak, Bartosz Kowalski, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany, Piotr Radoszewski, zawodnik testowany.

Skład Górnika II połowa: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek (70' Patryk Szymaniak), Michał Marszałek, Jakub Matusiak, zawodnik testowany, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski (70' Paweł Błaszczak), zawodnik testowany.