Porażka z faworytem

Porażką 3:0 zakończył się zaległy mecz Górnika Konin z Lechem II Poznań. Górnik pozostał na 13 miejscu w ligowej tabeli, natomiast rezerwy Lecha awansowały na drugą pozycję z zaledwie 1 punktem straty do lidera ze Stężycy.

Mecz mógł dobrze rozpocząć się dla biało-niebieskich. W 10 minucie meczu w doskonałej sytuacji w polu karnym znalazł się Aleks Sieradzki, ale jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Lecha. Zaledwie 5 minut później Sieradzki stracił piłkę pod własnym polem karnym na rzecz Huberta Sobola, który bez wahania zagrał piłkę w pole karne. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Eryk Kryg, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Kolińskiego. Piłkarzom Górnika z trudem przychodziło stwarzanie sobie sytuacji bramkowej, a większość prób kończyła się na dobrze dysponowanej obronie dyrygowanej przez doświadczonego Dariusza Dudkę.

W drugiej połowie szansę na wyrównanie miał Taras Yavorskyy. Strzał naszego zawodnika z trudem jednak obronił bramkarz gospodarzy, a piłka powędrowała na rzut rożny. W 61 minucie kolejny błąd naszej defensywny został wykorzystany przez drużynę Lecha. Bramkę po tej stracie zdobył Krzysztof Kołodziej i na tablicy wyników zrobiło się 2:0. Po stracie drugiej bramki zawodnicy Górnika próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Najpierw po raz kolejny obrońcy Lecha wybijali piłkę z linii bramkowej, chwilę później składną akcję biało-niebieskich strzałem zakończył Mateusz Majer, ale strzał naszego skrzydłowego trafił prosto w bramkarza. W 77 minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym jednego z naszych zawodników. Podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Filip Marchwiński. W końcowym fragmencie meczu Lech stworzył sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką, ale w tych sytuacjach dobrze interweniował Mateusz Koliński.

W najbliższą sobotę Górnik Konin zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane w Bydgoszczy o godz. 12:00.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Sebastian Antas, Taras Yavroskyy (78' Mikołaj Karbowy), Mateusz Majer, Aleks Sieradzki (63' Jeremiasz Grela), Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak (60' Maciej Adamczewski)