Porażka ze skutecznym Bałtykiem Gdynia

W ostatnim meczu 5. kolejki III ligi Górnik Konin uległ w Gdyni miejscowemu Bałtykowi 3:0. Była to już 4 porażka biało-niebieskich w obecnym sezonie.

Bałtyk prowadzenie w spotkaniu objął w 13 minucie. Piłkę z głębi pola otrzymał Arkadiusz Korpalski, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Kolińskiego. W 35 minucie Bałtyk podwyższył prowadzenie po indywidualnej akcji Adama Dudy. Jeszcze przed przerwą Górnik miał dwie okazje na strzelenie kontaktowej bramki. Najpierw w słupek trafił Aleks Sieradzki, a następnie zbyt lekko z rzutu wolnego strzelał Łukasz Derbich.

Początek drugiej połowy także mógł przynieść Górnikowi bramkę. W sytuacji sam na sam znalazł się Michał Marszałek, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza Bałtyku. W 72 minucie zrobiło się groźnie pod bramką gości. Mateusz Koliński źle obliczył lot piłki i wypuścił ją z rąk. Ta trafiła do jednego z zawodników Bałtyku, ale zanim ten oddał strzał swój błąd naprawił Koliński. Pod koniec spotkania dwie okazje bramkowe miał jeszcze Paweł Błaszczak, lecz przy pierwszej jego strzał powędrował nad bramką. W drugiej skutecznie interweniował jeden z obrońców Bałtyku. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 ustalił Karol Zieliński, który strzałem głową pokonał Mateusza Kolińskiego.

Kolejny mecz Górnik rozegra w sobotę 8 września w Koninie. Rywalem będzie Bałtyk Koszalin, a mecz zaplanowano na godz. 16:00.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Taras Yavorskyy, Piotr Radoszewski, Aleks Sieradzki (85' Mikołaj Karbowy), Krystian Sobieraj (50' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski (73' Jakub Matusiak), Jeremiasz Grela (60' Paweł Błaszczak).