Powrót do ligowych zmagań

Już w sobotę piłkarze Górnika Konin powrócą do ligowych zmagań. Naszym pierwszym rywalem w rundzie wiosennej będzie Świt Skolwin.

Świt to nasz bezpośredni przeciwnik w ligowej hierarchii. Piłkarze ze Skolwinu zajmują 10. miejsce z przewagą zaledwie 1 punktu nad biało-niebieskimi. Trenerem Świtu jest Wojciech Polakowski. Do Skolwinu powrócił Charles Nwaogu, były król strzelców I ligi. Drużynę zasilił także Adrian Mach oraz Antonio Podstawski. Drużynę opuścił natomiast Sebastian Murawski, który przeniósł się do Stomilu Olsztyn.

Pierwsze spotkanie miedzy obiema drużynami zakończyło się wygraną Świtu 1:0 po bramce z rzutu karnego w końcówce spotkania.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Świtem Skolwin rozegrane zostanie w sobotę 9 marca o godz. 14:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.. Arbitrem głównym spotkania będzie Paweł Okunowicz z Koszalina. Osoby, które nie będą mogły pojawić się na stadionie mecz mogą śledzić w TV Wielkopolskiej, zarówno w sieci kablowej, jak i internecie.

Dla kibiców, którzy pojawią się w sobotę na konińskim Podwalu, klub wraz z firmą Chemat przygotował ciepły posiłek, gorącą herbatę oraz konkursy z nagrodami. Będzie można również zakupić bilet na mecz podwyższonego ryzyka z Kotwicą Kołobrzeg.