Przełamanie w Koszalinie

Ważne trzy punkty do swojego konta dopisał Górnik Konin. Wygraną 0:2 z Bałtykiem Koszalin zapewnili Wiktor Patrzykąt oraz Paweł Błaszczak.

W pierwszej połowie sytuacji bramkowych po obu stronach było jak na lekarstwo. Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka, jaką obejrzał Krystian Krauze, zawodnik Bałtyku Koszalin. W przewadze gra biało-niebieskich wyglądała znacznie lepiej, czego efektem było objęcie prowadzenia w 75 minucie. Po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Wiktor Patrzykąt. Wynik spotkania w 88 minucie na 0:2 ustalił Paweł Błaszczak.

Dla Górnika było to dziesiąte ligowe zwycięstwo. Biało-niebiescy z dorobkiem 32 punktów plasują się na 11. miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie Górnik rozegra w Gnieźnie. Rywalem biało-niebieskich będzie Mieszko Gniezno, a mecz odbędzie się w sobotę 20 kwietnia.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Maciej Adamczewski, Jakub Staszak, Taras Yavorskyy, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Sebastian Kaczyński.