Pucharowe zwycięstwo z Polonusem

Górnik Konin pokonał Polonusa Kazimierz Biskupi 1:4 w wyjazdowym spotkaniu trzeciej rundy Okręgowego Pucharu Polski KOZPN. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maciej Adamczewski, Jeremiasz Grela, Aleks Sieradzki oraz Piotr Radoszewski.

Wynik spotkania otworzył w 7 minucie Maciej Adamczewski, który piłkę do bramki skierował głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Druga bramka padła w 27 minucie. Jej zdobywcą został Jeremiasz Grela, który pokonał bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 18 m. Kolejne dwie bramki dla Górnika padły po przerwie. W 67 minucie gola zdobył Aleks Sieradzki, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem zewnętrzną stroną stopy. Ostatnia bramka dla gości to dzieło Piotra Radoszewskiego, który także zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Jedyne trafienie dla gospodarzy padło w 81 minucie, a jego autorem został wychowanek konińskiego Górnika, Krzysztof Słowiński

Kolejnym rywalem biało-niebieskich w rozgrywkach pucharowych będzie Zryw Dąbie, który pokonał Zjednoczonych Rychwał 2:0. Spotkanie rozegrane zostanie 3 października.

Skład Górnika: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski (70' Mateusz Augustyniak), Patryk Szymaniak (46' Michał Marszałek), Szymon Ćwiek, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Mikołaj Karbowy (46' Jakub Matusiak), Sebastian Antas (46' Dawid Przybyszewski), Mateusz Majer (57' Piotr Radoszewski), Jeremiasz Grela (66' Aleks Sieradzki), Paweł Błaszczak.