PWiK partnerem Górnika

Kolejną firmą, która zdecydowała się dołączyć do grona sponsorów Górnika Konin jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. 

Podstawowym przedmiotem działolności PWiku jest pobór, uzdatnianie i dostawa wysokiej jakości wody mieszkańcom Konina oraz działalność usługowa w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków. 

3 powody dla, których warto pić Dobrą wodę Pewiczankę

1. ZAWIERA WARTOŚCIOWE SKŁADNIKI MINERALNE

Woda z wodociągu publicznego Konin – Kurów jest średniozmineralizowana (ogólna zawartość minerałów średnio wynosi 649 mg/l), co znaczy, że zawiera więcej składników mineralnych niż wiele wód źródlanych, a nawet niektórych nazywanych mineralnymi.

Skład Dobrej wody Pewiczanki:

Ca – Wapń82,0 mg/l

Na – Sód73,0 mg/l

Mg – Magnez 16,0 mg/l

Cl – Chlorki58,0 mg/l

K – Potas - 4,85 mg/l

F – Fluorki– 0,31 mg/l

Suma Kationów:176,05 mg/l

Suma Anionów:466,31 mg/l

Średnia zawartość składników mineralnych: 649,13 mg/l

2. JEST W PEŁNI BEZPIECZNA MIKROBIOLOGICZNIE

Mieszkańcy Konina zaopatrywani są w wodę pochodzącą ze źródeł głębinowych. Dobra Woda Pewiczanka poddawana jest procesowi uzdatniania, polegającemu na jej napowietrzeniu, odżelazieniu i dezynfekcji chlorem gazowym, który zabija bakterie, wirusy i zapobiega ich pojawianiu się w wodociągu. Pewiczankę można pić bez przegotowania. Gotowanie powoduje wytrącanie się w postaci osadu części minerałów (tzw.kamień), w szczególności wapń i magnez.

3. JEST SYSTEMATYCZNIE BADANA W LABORATORIUM

Nad jakością wody w PWiK Sp. z o.o. w Koninie czuwa laboratorium, w którym wykonywane są badania zarówno na poszczególnych etapach procesu uzdatniania jaki w wyznaczonych punktach na sieci ustalonych z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Koninie.

Pij Pewiczankę, jest czysta, świeża i bogata w minerały!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie

ul. Poznańska 49

62-510 Konin