Rezerwy Lecha pokonały Górnika

Wyższość rywala musieli uznać w sobotę podopieczni Damiana Augustyniaka. Mecz z Lechem II Poznań zakończył się wygraną gości 2:3. Na listę strzelców w barwach Górnika wpisali się Sebastian Kaczyński oraz Dawid Śnieg.

Lech prowadzenie w meczu objął już w 3 minucie spotkania. Dośrodkowywaną piłkę z rzutu wolnego przeciął Paweł Tupaj, a ta wpadła do bramki Kolińskiego. Chwilę później goście przeprowadzili kolejną szybką akcję zakończoną strzałem, ale dobrą obroną popisał się Mateusz Koliński. Dobrą obroną bramkarz Górnika popisał się także pod koniec pierwszej części spotkania, kiedy obronił strzał będącego sam na sam Filipa Szymczaka. W pierwszej części spotkania biało-niebiescy nie zdołali zagrozić bramce Lecha II Poznań. Do drugiej połowy piłkarze Górnika przystąpili bardziej zmotywowani, a wprowadzony Sebastian Kaczyński zmienił obraz gry konińskiej ofensywy. W 55 minucie właśnie wspomniany Kaczyński próbował doprowadzić do wyrównania po strzale z rzutu wolnego, ale futbolówkę zdołał sparować na rzut rożny bramkarz gości. W 63 minucie padła wyrównująca bramka autorstwa Sebastiana Kaczyńskiego, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Asystę przy trafieniu zanotował Mateusz Majer. Stracona bramka przez piłkarzy Lecha podziałała bardzo motywująco, gdyż od razu próbowali wyjść na ponowne prowadzenie. W pierwszej akcji piłka trafiła w słupek bramki Kolińskiego, ale w następnej już Eryk Kryg pokonał naszego bramkarza, wyprowadzając Lecha na prowadzenie. Z prowadzenia Lech mógł się cieszyć niespełna 10 minut, gdyż biało-niebiescy zdołali doprowadzić do wyrównania. Rozegrany rzut rożny na bramkę zamienił kapitan Górnika - Dawid Śnieg. Zaledwie kilka minut później powinno być 3:2 dla Górnika Konin, ale z najbliższej odległości do bramki nie trafił Robert Jędras. W 84 minucie sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Piłkę w konińskiej bramce umieścił Bartosz Bartkowiak. W 86 minucie bliski wyrównania był jeszcze Mateusz Majer, ale strzał głową naszego skrzydłowego zdołał obronić bramkarz gości.

Spotkanie zakończyło się wygraną Lecha 2:3, który umocnił się na prowadzeniu w lidze. Górnik pozostał na 11 miejscu. Kolejne spotkanie Górnik rozegra w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią. To spotkanie zaplanowano na 18 maja.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Jakub Staszak, Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy (81' Sebastian Antas), Bartosz Świderski (69' Krystian Sobieraj), Mateusz Majer, Kamil Lewandowski (61' Mikołaj Karbowy), Paweł Błaszczak (54' Sebastian Kaczyński)