Suchomski opuszcza Górnika

W dniu dzisiejszym Sławomir Suchomski rozstał się z funkcją pierwszego trenera drużyny seniorów Górnika Konin. Obowiązująca umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Sławomir Suchomski trenerem biało-niebieskich został we wrześniu 2017 roku i zastąpił na tym stanowisku Czesława Owczarka. Pod wodzą Suchomskiego Górnik rozegrał w sumie 50 spotkań (6 pucharowych i 44 ligowe). W samych meczach ligowych Suchomski zdobył 54 punkty (16 zwycięstw, 6 remisów, 22 porażki) co przy ilości 44 rozegranych spotkań przekłada się na 1,23 pkt. na mecz. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Sławomir Suchomski ma zostać nowym trenerem Kotwicy Kołobrzeg.

Trenerowi Suchomskiemu dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Nowym trenerem drużyny seniorów zostanie Damian Augustyniak. Augustyniak do tej pory był asystentem Sławomira Suchomskiego oraz pracował z Juniorem Starszym. Damian Augustyniak był już pierwszym trenerem naszego zespołu w sezonie 2015/2016 i to pod jego wodzą drużyna awansowała do III ligi. Prowadził także zespół w pierwszych meczach sezonu 2016/2017, po czym został zastąpiony przez Czesława Owczarka. W przeszłości Damian Augustyniak był także trenerem SKP Słupca oraz LKS Ślesin.

fot. LM.pl