VIII Ogólnopolski turniej im. Mariana Paska za nami

W minioną sobotę odbył się VIII Ogólnopolski Turniej im. Mariana Paska. W rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn, w tym dwie drużyny Górnika. Rozgrywki wygrała Wisła Płock.

Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W I grupie znalazła się drużyna "BIAŁA" Górnika Konin, która zremisowała z Łódzką Akademią Futbolu oraz APMM Falubaz Zielona Góra przegrała natomiast z KKS Kalisz, Wisłą Płock oraz Akademią Reissa Poznań.

GÓRNIK KONIN "BIALI"

Łódzka Akademia Futbolu

2:2

GÓRNIK KONIN "BIALI"

APMM Falubaz Zielona Góra

2:2

GÓRNIK KONIN "BIALI"

KKS Kalisz

0:1

GÓRNIK KONIN "BIALI"

Wisła Płock

1:6

GÓRNIK KONIN "BIALI"

Akademia Reissa Poznań

0:2

W grupie II drużyna "NIEBIESKA" zmierzyła się z Elaną Toruń, Concordią 1909 Piotrków Trybunalski, Olympiciem Wrocław, Progresem Warszawa oraz WKS Wieluń. Niestety wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem rywali.

GÓRNIK KONIN "NIEBIESCY"

Elana Toruń

0:3

GÓRNIK KONIN "NIEBIESCY"

Concordia 1909 Piotrów Trybunalski

0:2

GÓRNIK KONIN "NIEBIESCY"

Olimpic Wrocław

0:3

GÓRNIK KONIN "NIEBIESCY"

Progres Warszawa

0:10

GÓRNIK KONIN "NIEBIESCY"

WKS Wieluń

0:11

Po zakończeniu rozgrywek grupowych drużyna "BIAŁA" zmierzyła się w meczu o 9 miejsce z Concordią Piotrków Trybunalski. Mecz zakończył się remisem, ale to Concordii przypadło miejsce 9. Drużyna "NIEBIESKA" w meczu o 11 miejsce przegrała z APMM Falubaz Zielona Góra 1:3.

Zwycięzcą turnieju została Wisła Płock, która w finale pokonała drużynę Progresu Warszawa 4:1. Trzecie miejsce zajęła Elana Toruń, która pokonała Akademię Reissa Poznań 4:2.

Wszyscy uczestnicy turnieju mieli także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wychowankiem Górnika Konin, a obecnie zawodnikiem VFB Stuttgart oraz Reprezentacji Polski - Marcinem Kamiński. Zawodnicy z rąk Marcina Kamińskiego otrzymali także pamiątkowe medale i puchary za udział w turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. Wisła Płock
2. Progres Warszawa
3. Akademia Reissa Poznań
4. Elana Toruń
5. KKS Kalisz
6. Olympic Wrocław
7. WKS Wieluń
8. Łódzka Akademia Futbolu
9. Concordia 1909 Piotrków Trybunalski
10. Górnik Konin "BIALI"
11. APMM Falubaz Zielona Góra
12. Górnik Konin "NIEBIESCY"

fot. LM.pl