Wygrana na inaugurację wiosny!

Od zwycięstwa rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze Górnika Konin. Podopieczni Damiana Augustyniaka pokonali Świt Skolwin 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Taras Yavorskyy oraz Dawid Przybyszewski.

Na początku spotkania inicjatywę w prowadzeniu gry mieli biało-niebiescy, ale to Świt był bliższy objęcia prowadzenia. W 15 minucie strzał na bramkę Kolińskiego minimalnie przeszedł obok słupka. W 30 minucie pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddali zawodnicy Górnika, a dokładniej Mateusz Majer. Piłkę po strzale Majera z trudem odbił bramkarz Świtu. Chwilę później strzał na bramkę oddał Sebastian Antas, ale trafił w dobrze ustawionego bramkarza. W 40 minucie Świt znowu miał bardzo dobrą okazję na bramkę, ale tym razem piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kolińskiego. Jeszcze przed przerwą doszło do wymuszonej zmiany w szeregach Górnika Konin. Kontuzjowanego Roberta Jędrasa musiał zastąpił Łukasz Derbich.

Druga połowa rozpoczęła się w wymarzony sposób dla biało-niebieskich. Faulowany w polu karnym był Sebastian Kaczyński, a stały fragment na bramkę zamienił Taras Yavorskyy. Górnik podwyższył prowadzenie w 61 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Derbicha wykorzystał Dawid Przybyszewski. Do końca spotkania Świt próbował zdobyć kontaktowego gola. W 82 minucie piłka po zamieszaniu w naszym polu karnym trafiła w słupek. Kontaktowe trafienie goście zanotowali w 90 minucie. Autorem trafienia został Charles Nwaogu.

Zwycięstwo nad Świtem Skolwin pozwoliło Górnikowi awansować na 10. miejsce w tabeli. W przyszłym tygodniu Górnik będzie pauzować w ligowej kolejce, ze względu na wycofanie się Wdy Świecie. Nasza drużyna otrzyma 3 punkty walkowerem. Brak meczu ligowego nie oznacza jednak, że biało-niebiescy będą mieli wolne. W zamian za to rozegrają sparingowe spotkanie z drużyną SKP Słupca.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Robert Jędras (45' Łukasz Derbich), Jakub Staszak, Taras Yavorskyy, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (71' Wiktor Patrzykąt), Mateusz Majer (86' Paweł Błaszczak), Dawid Przybyszewski (75' Maciej Adamczewski), Sebastian Kaczyński.