Wyjazd do pierwszej stolicy Polski

Mieszko Gniezno będzie kolejnym przeciwnikiem, z którym rywalizować będzie Górnik Konin. Mieszko to obecnie 3 siła w lidze. Miejsca ustępują tylko KKSowi Kalisz oraz Raduni Stężyca, chociaż różnica pomiędzy tymi zespołami jest bardzo mała. Mieszko po 10 kolejkach zgromadziło na koncie 24 punkty ( 8 wygranych i 2 porażki). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Radosław Mikołajczyk, który bramkarzy rywali pokonywał 4-krotnie.

Mieszko przed rozpoczęciem sezonu przeszło kilka zmian kadrowych. Najważniejsza to powrót trenera Mariusza Bekasa, który wprowadził drużynę do 3 ligi oraz prowadził ją w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Do drużyny powrócili także Tomasz Bzdęga oraz Michał Steinke. Ponadto do Gniezna przenieśli się Sławomir Janicki i Damian Sędziak z Chrobrego Głogów, Krzysztof Bartoszak z Polonii Środa czy Łukasz Zagdański ze Stali Rzeszów. 

W poprzednim sezonie rywalizację z Mieszkiem piłkarze Górnika mogą zaliczyć na plus. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Górnika. Ostatni mecz rozegrany w Gnieźnie zakończył się wygraną biało-niebieskich 1:2 po bramkach Dawida Przybyszewskiego oraz Krystiana Sobieraja.

Arbitrem głównym spotkania będzie Dawid Błażejczyk z Bydgoszczy. Z bydgoskim sędzią ostatni raz spotkaliśmy się w kwietniu 2019 r podczas spotkania 22 kolejki z Bałtykiem Gdynia.

Spotkanie 11 kolejki pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w sobotę 5 października o godz. 16:00 w Gnieźnie.

fot. LM.pl